Otomatik Vites Direksiyon Kursu Halkalı
Buradasınız: Anasayfa / Blog
22 Kasım 2023, Çarşamba
OTOMATİK VİTES DİREKSİYON KURSU HALKALI
Otomatik vites direksiyon kursu Halkalı ile otomatik vitesli araçlar hakkında bilgi ve beceri sahibi olabilme imkanına artık sizler de sahipsiniz. Araba kullanmak zaten oldukça keyifli bir durum iken otomatik vitesle araç kullanmak bun..
OTOMATİK VİTES DİREKSİYON KURSU HALKALI

OTOMATİK VİTES DİREKSİYON KURSU HALKALI

Otomatik vites direksiyon kursu Halkalı ile otomatik vitesli araçlar hakkında bilgi ve beceri sahibi olabilme imkanına artık sizler de sahipsiniz. Araba kullanmak zaten oldukça keyifli bir durum iken otomatik vitesle araç kullanmak bunu daha zevkli hale getirmiştir. Araç kullanmayı zevkli hale getiren otomatik vites aynı zamanda trafik hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Otomatik vitesin dikkat arttırdığı da göz ardı edilemez bir durumdur.

 

Direksiyon kursları da otomatik vitesli araca artan talep doğrultusunda kurumlarında yeni bir bölüme daha ihtiyaç duymuşlardır. Otomatik vites direksiyon kursu Halkalı’da oldukça ilgi gören bir kurs olmuştur. Bu nedenle de Halkalı’da bu tarz eğitim veren direksiyon kursları diğer bölgelere nazaran daha fazla artış göstermiştir. Yapılan araştırmalara göre sürücüler otomatik vitesli araçları daha güvenilir ve konforlu bulmaktadır. Düz vitesten farklı olarak otomatik vitesin üzerinde sayılar değil ‘P-R-N-D’ harfleri yer almaktadır. Aracı hareket ettirebilmek için vitesin D de bulunması gerekir. Diğer işlemler içinde park edilebilmesi için P,geri gidebilmesi için R, aracın boş konuma gelebilmesi için de N de bulunması gerekir.

 

Trafik yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde otomatik vites aracın daha kullanışlı olduğu görüşünü savunan sürücüler araç seçimlerini yaparken otomatik vitesli araçtan yana kullanarak düz vitesli araçlara olan ilgiyi düşürmektedir.

 

Bu tür araçlarda kendiliğinden vites düşürüp yükletme gibi özelliği vardır. Bu da sürücüleri yoğun trafiğe karşı daha çok odaklar. Kontrollü bir sürüşe sahip olan otomatik vitesli araçlar ani değişimlere ve kötü olaylara karşı sürücüleri daha sakin ve odaklı kılmaktadır. Yoğun trafik karşısında telaşa kapılan bayan sürücüler otomatik vitesi daha çok tercih etmektedir. Ehliyet sınavlarına otomatik vitesli araçlarla hazırlanan bayan sürücüler özel direksiyon eğitimi alarak araç kullanırken yapacakları hataları en aza indirgemeye çalışıyorlar. Otomatik vitesli araçlarla ehliyet alan sürücülerin ehliyetlerin de sadece otomatik vitesli araçları kullanmaya hak kazandığı yazmaktadır. Otomatik araç için ehliyet alan sürücüler düz vitesli araç kullanmak amacıyla direksiyon dersine devam etmekte ve bu kategoride de ehliyet alabilmektedir. Otomatik vitesli araçların kullanım kolaylığı sayesinde gün geçtikçe trafikte bayan artışı yaşamaktayız. Bu durumdan özetle otomatik vitesli araçların bayanların trafikteki öz güvenlerini yerine getirdiğini söyleyebiliriz.

 

 
 
 

Anahtar Kelimeler: direksiyon dersi,

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın