Trafikte Direksiyon Dersi Zeytinburnu
Buradasınız: Anasayfa / Blog
22 Kasım 2023, Çarşamba
TRAFİKTE DİREKSİYON DERSİ ZEYTİNBURNU
Akıcı trafikte aracınızı normalde kullandığınızdan çok daha dikkatli kullanmanız gerekmektedir. Trafikte bir çok tehlike sizi bekliyor ve dikkatsiz araç kullanımı bu tehlikeleri aktif hala getirerek can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atmaktadır.
TRAFİKTE DİREKSİYON DERSİ ZEYTİNBURNU

TRAFİKTE DİREKSİYON DERSİ ZEYTİNBURNU

Akıcı trafikte aracınızı normalde kullandığınızdan çok daha dikkatli kullanmanız gerekmektedir. Trafikte bir çok tehlike sizi bekliyor ve dikkatsiz araç kullanımı bu tehlikeleri aktif hala getirerek can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atmaktadır. İşte direksiyon dersi almanın önemi burda başlamaktadır. Türkiye’de yol dönemeçleri ne yazık ki yanlış şekilde inşa edilir. Dönemeçler savrulmayı engellemek için içe doğru değil aksine dışarı doğru eğimlidir. Bu tip dönemeçlerde minimum hızda yol almalısınız, ani dönüş hareketleri yapmak yerine direksiyonu daha yavaş ve kontrollü çevirmeniz gerekir. Ülkemizde şoförler sinyal kolunun ne olduğunu bilmezler. Sinyal vermek Türkiye’de acemi şoförlük olarak tanımlanır. Hayır, aksine eğitimli olan şoförlerin kullandığı bir bilgidir. Kurslarda direksiyon dersi sırasında eğitmenler bu ve buna benzer araç içi araç gereç kullanımı konusunda hassasiyet göstermektedir.

Her gün trafikte karşılaştığımız bize sinir krizi geçirten olaylarla baş etmeyi öğrenmemiz gerekir. Trafik levhaları nedir ne değildir öğrenmeniz gerekir. Özellikle büyük şehirlerde trafik sıkışıklığının başlıca sebeplerinden biri levhaları doğru öğrenmemek, doğru kullanmamak sonucu oluşuyor. Yolda polis aracıyla karşılaşınca aniden fren basmayın. Bu şekilde radardan kurtulacaklarını sanan sürücüler yanılıyorlar. Polis siz ani fren yapana kadar hızınızı hesaplamış bulunmaktadır. Bu yüzden diğer sürücüleri kazaya çekmekten sakının. Takip mesafenizi koruyun. Takip mesafesi hayat kurtarır. Trafikte ki motosikletleri ve bisikletleri görmezden gelmeyin, unutmayın ki onlarda araçtır. Yola çıkmadan önce çeşitli yerlerden trafik durumunu kontrol edin. Mesela akıcı trafikte Zeytinburnun’ da araç kullanmak oldukça zordur. Bu nedenle eğer Zeytinburnu na gitmeniz gerekiyorsa önceden yol durumunu kontrol etmeniz gerekecektir. Zeytinburnu gibi ilçelerde direksiyon dersi almak muhakkak gereklidir.

 

Takip mesafesi hayat kurtarır demiştik. Ülkemizde her gün yaklaşık 600 ve her saat yaklaşık 27 kaza oluyor. Bu kazalar da 5 ile 20 arası kişi ölürken 200 kişi yaralanıyor. Ortalama her yıl 5-6 bin kişi ölmektedir. 200 bin kişi ise yaralanmaktadır. Bu kazaların en önemli nedeni insanlardır. Sürücülerin direksiyon eğitimini titizlik göstererek bitirmesi gerekir. Trafikte hız yapmamak, alkollü şekilde araç sürmemek gerekir. Bu nedenle kendinizde eksik gördüğünüz yönlerinizi Zeytinburnun’ da direksiyon dersi alarak giderebilirsiniz.

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Zeytinburnu direksiyon dersi,Zeytinburnu trafikte özel direksiyon dersi,bayandan direksiyon dersi Zeytinburnu,

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın