Bayan Hocadan Direksiyon Dersi Zeytinburnu
Buradasınız: Anasayfa / Blog
22 Kasım 2023, Çarşamba
BAYAN HOCADAN DİREKSİYON DERSİ ZEYTİNBURNU
BAYAN HOCADAN DİREKSİYON DERSİ ZEYTİNBURNU

BAYAN HOCADAN DİREKSİYON DERSİ ZEYTİNBURNU

Ehliyet dünyada ve Türkiye de, araç kullanmaya hak kazanmış kişilere verilen kimliktir. Bu kimliğe sahip olabilmek için bazı eğitimlerden ve aşamalardan geçilmesi gerekir. Öncelikle lazım olan evraklar hazırlanarak sürücü kursuna başvurulmalı daha sonrasında hazırlanan ders programına katılınması gerekir. Bu aşamada teorik olarak bazı dersler verilmektedir. Teorik dersler bittikten sonra sıra direksiyon dersi almaya gelir. Kurs bitiminde sürücü adayları teste tabi tutulur. Bu testi, sınavı geçerlerse ehliyeti hak edip yollarda rahat bir şekilde araç kullanabilecekler. 

Kurslarda direksiyon dersi sırasında teorik olarak verilen dersler uygulama halini alır. Sürücü dersi teorik bilgilere göre daha kalıcıdır. Çünkü teorik bilgiler okuyarak, çalışılarak öğrenilir ama bir süre sonra hafızadan silinmeye başlar ama direksiyon dersi ise uygulamalı olarak yapılır ve uygulamalı eğitim her zaman için daha olur. İyi bir sürücü olmak isteyen adayların direksiyon eğitimini titizlikle tamamlaması gerekir. Araç kullanmak fazlasıyla hassasiyet isteyen bir durumdur. Bazı hataların telafisi yoktur. Bu yüzden eğitmenlerin tam donanımlı olması oldukça önemlidir. Ülkemizde yakın zamana kadar direksiyon eğitmenliği ağırlıklı olarak erkek mesleğiydi. Fakat son zamanlarda bayan direksiyon eğitmenlerine ilgi arttı.

Bu işi yapamazlar diye oluşan ön yargıya karşı oldukça başarılı bir iş çıkaran bayan eğitmenler yeni sürücü adayları için çoğu zaman destekçi rolündedir. Sürücü adayları bayan direksiyon eğitmenlerinin daha pozitif olduklarını ve direksiyon ardındaki kendini tedirgin, savunmasız hisseden öğrencilerle daha rahat ilgilendiklerini düşünüyorlar. Kurslarda direksiyon dersi bayan eğitmenden daha rahat alındığı kabul görmektedir. Çoğu sürücü kursuda bu nedenle bünyelerinde bayan eğitmenleri bulunmaktadır. Sizde Zeytinburnu bayan hocadan direksiyon kursu almak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Araç kullanmak oldukça zor ve dikkat edilmesi gereken durumdur. En ufak bir hata insan hayatına neden olabilir. Bu nedenle sürücü adayları en doğru eğitimi en doğru şekilde ve en doğru kişiden almalıdır. Bununla birlikte aldığı eğitimi de en doğru şekilde uygulamalıdır. Unutmayın ki sizin olduğu kadar diğer yolcularında can güvenliği sizin hal ve hareketlerinize bağlıdır. Unutmayalım ki iyi bir direksiyon dersi almak ancak konusunda çok uzman bir eğitmenle mümkündür.

 

 
 

Anahtar Kelimeler: Zeytinburnu bayandan direksiyon dersi,bayandan özel direksiyon dersi Zeytinburnu,

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın