Zeytinburnu Direksiyon Dersi
Buradasınız: Anasayfa / Blog
22 Kasım 2023, Çarşamba
ZEYTİNBURNU DİREKSİYON DERSİ
Öğrenme konusunda sadece araba kullanmak değil, farklı becerileri ve teorik bilgilerin de örnekler ile beslenmesi, geliştirici uygulamalarla deneyim kazanılması sonuç alma olasılığını çok daha yüksek seviyede tutmak için iyi bir yöntemdir.
ZEYTİNBURNU DİREKSİYON DERSİ

ZEYTİNBURNU DİREKSİYON DERSİ

Öğrenme konusunda sadece araba kullanmak değil, farklı becerileri ve teorik bilgilerin de örnekler ile beslenmesi, geliştirici uygulamalarla deneyim kazanılması sonuç alma olasılığını çok daha yüksek seviyede tutmak için iyi bir yöntemdir. Çok az sayıda insan, yakın çevresindeki araç sürücülerini örnek alıyor, onları gözlemliyor, kişisel beceri ve öğrenme azmiyle belirli bir zamanda araç sürmeyi öğrenerek, yeterli olgunluğa ulaşıp kendiliğinden bir sürücü modeli geliştirebilir. Geçmişte aldıkları direksiyon dersi sayesinde daha iyi bir sürücü olabiliyorlar. Teorilerin pratik yaparak tecrübeye dönüştürülmesidir. Psikomotor bir öğrenme ve dinamiklerine bağlıdır. Duyu organlarımız, kaslarımızın ve zihnimizin birlikte çalışması sonucu ortaya çıkar. Bu davranışlara da psikomotor denilir. Psikomotor becerilerin kazanılmasında süreklilik gerektirir ve geliştirilmesi bütün bir yaşantı boyunca sürmektedir. Bu sebeple  direksiyon dersi almış, temel sürüş becerileri konusunda bir seviyeye gelmiş, kısmen araç kullanan sürücülere oranla, daha aktif olarak araç kullanan sürücüler sürüş becerileri kazanma ve daha önce kazanmış oldukları bu becerilerini geliştirme olanaklarına sahip olmaktadırlar.

 

Kurumlardan direksiyon dersi alınırken yapılan her kilometre, trafik ortamları içerisinde algılanan hareketler, sürücünün bu tür algılara karşı öngörüsü ve hareket şekli kalıcı bir tecrübe olarak adlandırılır. Bu şekilde kazanılan kalıcı tecrübeler unutulmaz ancak zamanla reflekslerin zayıflaması, duyu organları, zihin ve kas birlikteliğinin bozulması gibi nedenlerle risk içeren durumlara yol açar. Bunun için usta sürücü demek yerine daha tecrübeli ve dinamik sürücü denilmesi daha yerinde bir anlam ifade eder. Sizde Zeytinburnu direksiyon dersi firmamıza gelerek bu tür teknik ve yetenek kavramı içeren bir çok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Günümüz şartlarında, yapılan bir çok anket sonuçlarında, olumlu bir tutum içerisinde, rahat ve keyifli bir araba kullanmanın imkanı yok gibi duruyor. Olumsuz etkileri en düşük seviyeye indirmek, trafiğin kültürü ve olumlu sürücülerin tutumları ile mümkündür. Araba kullanmanın gerekliliği de fazlalığıdır. Bu gerekliliğin farkında olmak ve araştırmalar yaparak kendinizi daha iyi geliştirmek sizin elinizde. Tecrübeli, güvenli, kontrollü ve dinamik bir sürücü olabilmek, sürücülerin tek ve en önemli meselesidir ve bunu gözden kaçırmamamız gerekir. Duyu organlarınızın daha iyi kullanabilmek için direksiyon dersi almak sizlere daha fazla katkı sağlamaktadır.

 

 
 
 

Anahtar Kelimeler: direksiyon dersi zeytinburnu,

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın