Manüel vites direksiyon dersi Zeytinburnu

Zeytinburnu gibi trafiğin yoğun olduğu bir yerde, Manuel vitesli arabaların, diğer otomatik vitesli arabalara göre manuel arabalar biraz daha zordur. Manuel vitesli arabaların biraz daha, dikkat ve özveri istemektedir. Bizde zeytinburnu manuel vites direksiyon dersi vererek bu arabaları nasıl çalıştığını size anlatalım. Düz vitesli araçlar da ileri vitesler tüm otomobiller de benzer şekildedir. Boş vitesten 1. vitese almak için debriyaj pedalına basılır ve vites topuzu önce sürücü tarafına doğru 1. ve 2. vitesin bulunduğu bölümü bir duvar gibi düşünür isek, yan duvara dayanana kadar çekilir, sonra öne ileri doğru itilerek alınır.

1 den 2’inci vitese almak için sol taraftaki duvara dayalı şekilde arkaya kadar çekilir.

2 den 3’üncü vitese almak için vites hafif öne itilerek boşa alınır, sonra düz öne ileri doğru itilerek 3’üncü vitese geçirilir.

3 den 4. vitese almak için vites topuzu dümdüz arkaya doğru çekilir.

4 den 5’inci vitese alabilmek için öncelikle vites topuzu hafif ön tarafa itilerek boşa alınır, sonra vites topuzu sağ tarafa doğru yan itilerek duvara dayanır, sonra öne doğru itilerek 5. vitese geçer.

Geri vites otomobillerde farklı yerde olabilir. Genel olarak eğitim verdiğimiz arabalarda mandallı sol ileri şeklinde ya da 5. vitesin tam karşısındadır. Geri vitese almak için araç öncelikle boşta olması lazım. Daha sonra 5’inci viteste gibi sağ yana doğru yan itilerek, duvara dayanır, sonra arkaya doğru çekilerek geri vitese alınmış olur. Sizde direksiyon dersi alarak yoğun trafikte rahatça araç kullanabilirsiniz. Manuel vitesli araç kullanırken eğitmenlerimiz, en detaylarıyla ve özverili bir şekilde direksiyon dersi vermektedir. Sizde gelin sürücü eğitim kursumuza başvurun profesyonel bir şekilde araba kullanın. Özellikle klasik araba tutkunuz ve klasik arabalara karşı hayranlığınız varsa muhakkak manuel vites direksiyon dersi almalısınız. Unutmayın ki eski model tüm arabalar manuel vites arabalardan oluşmaktadır. Bay ve bayan fark etmeksizin isteyen her ehliyet sınavına hazırlanan kursiyerlerimiz bayan hocadan direksiyon dersi alabilirler. Son dönemlerde bayan direksiyon öğretmenlerine ilgi hayli artmış durumdadır.

Manüel vites direksiyon dersi Zeytinburnu
Anahtar Kelimeler: direksiyon dersi,