Manüel vites direksiyon dersi Gaziosmanpaşa

Sürücü belgenizi aldınız. Artık trafiğe çıkmaya hazırsınız. Sürücü belgesinin alınmış olması bunun ilk koşulu olsa da, acemilikler trafiği aksatmamalıdır. Bu sebepten acemi sürücüler, trafiğin az olduğu saatler ve bölgeleri seçmeli, deneyim az daha arttığında yoğun trafiğe girmelidir. Tam donanımlı araç ve gereçlerle uzman ve deneyimli ekibimizde kursuyerlerimiz en iyi şekilde direksiyon dersi almaktadır. Gaziosmanpaşa gibi trafiğin yoğun olduğu bir yerde, Manuel vitesli arabaların, diğer otomatik vitesli arabalara göre manuel arabalar biraz daha zordur. Manuel vitesli arabaların biraz daha, dikkat ve özveri istemektedir. Bizde Gaziosmanpaşa manuel vites direksiyon dersi vererek bu arabaların nasıl çalıştığını gelin size anlatalım. Araçlarda ileri vitesi tüm otolarda aynı olmaktadır. Boş vitesten 1. vitese almak için debriyaj pedalına basılır ve vites topuzu önce sürücü tarafına doğru 1’inci ve 2’inci vitesin bulunduğu yeri bir duvar gibi düşünür isek, yan duvara dayanana kadar çekilir, sonra öne ileri doğru itilerek alınır.

1 den 2’inci vitese almak için sol taraftaki duvara dayalı şekilde arkaya kadar çekilir.

2 den 3’üncü vitese almak için vites topuzu hafif öne itilerek Boşa alınır, sonra düz öne ileri doğru itilerek 3’üncü vitese geçirilir.

3 den 4’üncü vitese almak için vites topuzu dümdüz arkaya doğru çekilir.

4 den 5’inci vitese almak için önce vites topuzu hafif öne itilerek boşa alınır, sonra vites topuzu sağ tarafa doğru yan itilerek duvara dayanır, sonra öne doğru itilerek 5’inci vitese geçer.

Geri vites araçlarda farklı yerde olabilir. Genelde direksiyon dersi verdiğimiz araçlar mandallı sol ileri şeklinde ya da 5’inci vitesin tam karşısındadır. Geri vitese almak için araç önce boşta olması gerekir. Daha sonra 5’inci viteste gibi sağ tarafa doğru yan itilerek duvara dayanır, sonra arkaya doğru çekilerek geri vitese alınmış olur. Sizde direksiyon dersi alarak yoğun trafikte rahatça araç kullanabilirsiniz. Konusunda uzman hocalarımız manuel vitesli araç kullanırken en detaylarıyla ve özverili bir şekilde direksiyon dersi vermektedir.

Manüel vites direksiyon dersi Gaziosmanpaşa
Anahtar Kelimeler: direksiyon dersi,