Manüel vites direksiyon dersi Bağcılar

Şoför aracını tanır ve sürmeye başlamadan önce yapılması gereken en ince hazırlıkları bilir ve uygular. Aracını tanır sürebilmek için gerekli bilgi, beceri ve sürebilme alışkanlığını kazanır. Aracını sürerken trafik kurallarına uyar. Trafik işaret, levha ve işaretlerine uyarak kurallara dikkat ederek trafik güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olmak, Bağcılar manuel vites direksiyon dersi olarak bizim görevimizdir. Hava ve yol durumuna göre araç sürmeyi bilir. İlk başta can ve mal güvenliğini korur. Gerçek bir şoför aracını tanıması gerekir, Ekonomik araç sürmeyi bilir ve ona göre önlemini alır. Aracına otururken koltuk ayarlamasını yapıp aynaları kullanmayı öğrenir. Gerçek şoför arabayı kullanırken on adım sonrasını hesap etmelidir ve buna göre, Bunu değişik yol şartlarında uygular. Aracını sürebilmek için gerekli bilgi ve becerilere sahip olup bunları uygular. Size kısaca manuel Araç sürebilme alışkanlığını 1 den 2. vitese almak için sol taraftaki duvara dayalı şekilde arkaya kadar çekilir.

2 den 3. vitese almak için vites topuzu hafif öne itilerek Boşa alınır, sonra düz öne ileri doğru itilerek 3. vitese geçirilir.

3 den 4. vitese almak için vites topuzu dümdüz arkaya doğru çekilir.

4 den 5. vitese almak için önce vites topuzu hafif öne itilerek boşa alınır, sonra vites topuzu sağ tarafa doğru yan itilerek duvara dayanır, sonra öne doğru itilerek 5. vitese geçer.

Geri vites araçlarda farklı yerde olabilir. Genelde eğitim verdiğimiz araçlar mandallı sol ileri şeklinde ya da 5. vitesin tam karşısındadır. Geri vitese almak için araç önce boşta olması gerekir. Daha sonra 5. viteste gibi sağ tarafa doğru yan itilerek duvara dayanır, sonra arkaya doğru çekilerek geri vitese alınmış olur. Sizde direksiyon dersi alarak yoğun trafikte rahatça araç kullanabilirsiniz. Aracıyla geri gitme, yokuşta kalkma, park etme, anarya gitmek gibi uygulamaları yapabilir, kavşaklardaki kuralları öğrenir.

Geçiş hakkının kimde olduğu kuralını uygulayarak öğrenir, Trafik kurallarına göre sinyallerin ve dörtlü sinyallerin kullanılmasını öğrenir, Aracındaki ışıklı cihazların kullanımını öğrenir, Farların yanıp yanmadığını kontrol edip ne zam kullanılacağını ve ayarını öğrenir. Trafik kurallarına göre aynaları kontrol ederek şerit değiştirmeyi öğrenir. Trafik kurallarına uygun şekilde döner kavşakta araç kullanmayı öğrenir. Yoğun trafiğe girdiğinde ve virajlarda nasıl davranacağına dikkat eder. İşaret ve polisleri ile karşılaştığında nasıl davranacağını öğrenir ve daha deneyimli usta bir şoför olursunuz. İşte  bizlerden alacağınız direksiyon dersi faydalarını saymakla bitiremezsiniz.

Manüel vites direksiyon dersi Bağcılar
Anahtar Kelimeler: direksiyon dersi,direksiyon dersi fiyatı bağcılar,direksiyon dersi ücreti bağcılar,özel direksiyon dersi fiyatı bağcılar,