Levent Akıcı Trafikte Direksiyon Dersi

Trafik canavarlarının bol olduğu ülkemizde araç kullanmak, kimselere çarpmadan sokakta yürümek veya otobüs durağına geldiğinde itilmekten inip binmek kadar zordur. Kalabalık trafikte aracınızı normalde kullandığınızdan çok daha dikkatli kullanmanız gerekmektedir. Trafikte birçok tehlike sizi bekliyor ve dikkatsiz araç kullanımı bu tehlikeleri aktif hala getirerek can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atmaktadır.

 

Devamlı trafikte karşılaştığımız bize sinir krizi geçirten olaylarla baş etmeyi öğrenmemiz gerekir. Türkiye’de yol dönemeçleri ne yazık ki yanlış şekilde inşa edilir. Dönemeçler savrulmayı engellemek için içe doğru değil aksine dışarı doğru eğimlidir. Bu tip dönemeçlerde minimum hızda yol almalısınız, ani dönüş hareketleri yapmak yerine direksiyonu daha yavaş ve kontrollü çevirmeniz gerekir. Ülkemizde şoförler sinyal kolunun ne olduğunu bilmezler. Sinyal vermek Türkiye’de acemi şoförlük olarak tanımlanır. Hayır, aksine eğitimli olan şoförlerin kullandığı bir bilgidir. Levent akıcı trafikte direksiyon dersi sırasında eğitmenler bu ve buna benzer araç içi araç gereç kullanımı konusunda hassasiyet göstermektedir.

 

Trafikte uyarı levhaları nedir ne değildir öğrenmeniz gerekir. Özellikle büyük şehirlerde trafik sıkışıklığı olmasının başlıca sebeplerinden biri levhaları doğru öğrenmemek, doğru kullanmamak sonucu oluşuyor. Yolda polis aracıyla karşılaşınca aniden fren basmayın. Bu şekilde radardan kurtulacaklarını sanan sürücüler yanılıyorlar. Polis siz ani fren yapana kadar hızınızı hesaplamış bulunmaktadır. Bu yüzden diğer sürücüleri kazaya çekmekten sakının. Takip mesafenizi koruyun. Takip mesafesi hayat kurtarır. Trafikte ki motosikletleri ve bisikletleri görmezden gelmeyin, unutmayın ki onlarda araçtır. Yola çıkmadan önce çeşitli yerlerden trafik durumunu kontrol edin. Mesela akıcı trafikte levent de araç kullanmak oldukça zordur. Bu nedenle eğer Levent 'e gitmeniz gerekiyorsa önceden yol durumunu kontrol etmeniz gerekecektir.

 

Ülkemizde her gün yaklaşık 600 ve her saat yaklaşık 27 kaza oluyor. Bu kazalar da 5 ile 20 arası kişi ölürken 200 kişi yaralanıyor. Ortalama her yıl 5-6 bin kişi ölmektedir. 200 bin kişi ise yaralanmaktadır. Bu kazaların en önemli nedeni insanlardır. Sürücülerin direksiyon eğitimini titizlik göstererek bitirmesi gerekir. Trafikte hız yapmamak, alkollü şekilde araç sürmemek gerekir. Bu nedenle kendinizde eksik gördüğünüz yönlerinizi Levent direksiyon kursu ile giderebilirsiniz. Özel direksiyon dersi levent bölgesinden alabilirsiniz. Manuel ve otomatik vites direksiyon dersi almak için lütfen irtibata geçiniz. 

Levent Akıcı Trafikte Direksiyon Dersi
Anahtar Kelimeler: Levent trafikte direksiyon dersi,Levent özel direksiyon dersi,Levent bayan hoca direksiyon eğitimi,sürücü kursu,direksiyon kursu,direksiyon eğitimi,sürüş eğitimi,ehliyet kursu,leventte sürücü kursu,levent ehliyet sınavı,levent direksiyon sınavı,