Haznedar düz vites direksiyon dersi

Haznedar düz vites direksiyon dersi almaya karar verdiyseniz uzman kadromuzla sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız. Haznedar gibi trafiğin yoğun olduğu bir yerde, Manuel vitesli arabaların, diğer otomatik vitesli arabalara göre manuel arabalar biraz daha zordur. Manuel vitesli arabaların biraz daha, dikkat ve özveri istemektedir. Bizde Haznedar manuel vites direksiyon dersi vererek bu arabaların nasıl çalıştığını gelin size anlatalım. Düz vitesli araçlarda ileri vitesler tüm otomobiller de aynı şekildedir. Boş vitesten 1’inci vitese almak için debriyaj pedalına basılır ve vites topuzu önce sürücü tarafına doğru 1’inci ve 2’inci vitesin bulunduğu yeri bir duvar gibi düşünür isek, yan duvara dayanana kadar çekilir, sonra öne ileri doğru itilerek alınır.

1 den 2. vitese almak için sol taraftaki duvara dayalı şekilde arkaya kadar çekilir.

2’inci vitesten den 3’üncü vitese almak için vites topuzu hafif öne itilerek Boşa alınır, sonra düz öne ileri doğru itilerek 3’üncü vitese geçirilir.

3 den 4’üncü vitese almak için vites topuzu direk olarak arka tarafa çekilir.

4’üncü vitesten 5’inci vitese almak için önce vites topuzu hafif öne itilerek boşa alınır, sonra vites topuzu sağ tarafa doğru yan itilerek duvara dayanır, sonra öne doğru itilerek 5. vitese geçer.

Geri vites otolarda farklı yerde olabilir. Genel olarak eğitim verdiğimiz araçlar mandallı sol ileri şeklinde ya da 5’inci vitesin tam karşısındadır. Geri vitese almak için araç önce boşta olması gerekir. Daha sonra 5’inci viteste gibi sağ tarafa doğru yan itilerek duvara dayanır, sonra arkaya doğru çekilerek geri vitese alınmış olur. Direksiyon dersi alarak yoğun trafikte rahatça araç kullanabilirsiniz. Verdikleri derslerde uzman eğitmenlerimiz manuel vitesli araç kullanırken en detaylarıyla ve özverili bir şekilde direksiyon dersi vermektedir.

Emniyet kemerini hiç takmamanın yanında yapılan bir diğer hata da emniyet kemerini seyir halinde takmak, ancak şehir içinde veya gidilecek bölgeye yaklaşıldığında nasıl olsa geldik mantığıyla aracımız henüz durmadan emniyet kemerini çıkartmaktır. Kazanın emniyet kemerinin çıkarıldığı an ile otonun park edildiği süreye kadar geçen bu zaman zarfında olmayacağını kimse garanti edemez.

Haznedar düz vites direksiyon dersi
Anahtar Kelimeler: direksiyon dersi,