Haznedar Akıcı Trafikte Direksiyon Dersi

Haznedar Akıcı Trafikte Direksiyon Dersi talebinden bulunmak için aşağıdaki sokak vemahallelerden randevu talebinde bulunabilirsiniz. Haznedar Mahallesi 41.010288 enlem ve 28.868734 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Haznedar Mh. ve Güngören ilçesine bağlıdır. Latif sokak, Dinçbaş Sokak, Basın Sitesi Sokak, Gökçe Sokak, Göktuğ Sokak, İSKİ Bakırköy Müdürlüğü, Basın Sitesi Sokak, Deli Hüseyin Paşa Caddesi, Deli Hüseyin Paşa Caddesi, Zeki Karsan Sokak, İSKİ Bakırköy Müdürlüğü, Zeki Karsan Sokağı, Ptt-çamlıkahve Şubesi, Yiğit Sokaği, Vita Evleri Sokak, Ata 1 Sitesi, Bağcılar Caddesi sokaklarından direksiyon dersi almak için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

 

 

Ülkemizde şoförler sinyal kolunun ne olduğunu bilmezler. Sinyal vermek Türkiye’de acemi şoförlük olarak tanımlanır. Türkiye’de araba kullanmak, birine çarpmadan sokakta yürümek veya metro durağına geldiğinde itilmekten inip binmek kadar zordur. Yoğun trafikte aracınızı normalde kullandığınızdan çok daha dikkatli kullanmanız gerekmektedir. Trafikte birçok tehlike sizi bekliyor ve dikkatsiz araç kullanımı bu tehlikeleri aktif hala getirerek can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atmaktadır. Türkiye’de yol dönemeçleri ne yazık ki yanlış şekilde inşa edilir. Dönemeçler savrulmayı engellemek için içe doğru değil aksine dışarı doğru eğimlidir. Her gün trafikte karşılaştığımız bize sinir krizi geçirten olaylarla baş etmeyi öğrenmemiz gerekir. Bu tip dönemeçlerde minimum hızda yol almalısınız, ani dönüş hareketleri yapmak yerine direksiyonu daha yavaş ve kontrollü çevirmeniz gerekir, Hayır, aksine eğitimli olan şoförlerin kullandığı bir bilgidir. Direksiyon dersi sırasında eğitmenler bu ve buna benzer araç içi araç gereç kullanımı konusunda hassasiyet göstermektedir. Özellikle büyük şehirlerde trafik sıkışıklığının başlıca sebeplerinden biri levhaları doğru öğrenmemek, doğru kullanmamak sonucu oluşuyor. Trafik levhaları nedir ne değildir öğrenmeniz gerekir. Yolda polis aracıyla karşılaşınca aniden fren basmayın. Bu şekilde radardan kurtulacaklarını sanan sürücüler yanılıyorlar. Polis siz ani fren yapana kadar hızınızı hesaplamış bulunmaktadır.

 

Bu yüzden diğer sürücüleri kazaya çekmekten sakının. Takip mesafenizi koruyun. Takip mesafesi hayat kurtarır. Trafikte ki motosikletleri ve bisikletleri görmezden gelmeyin, unutmayın ki onlarda araçtır. Yola çıkmadan önce çeşitli yerlerden trafik durumunu kontrol edin. Mesela akıcı trafikte Haznedar’ da araç kullanmak oldukça zordur. Bu nedenle eğer Haznedara gitmeniz gerekiyorsa önceden yol durumunu kontrol etmeniz gerekecektir. Trafikte hız yapmamak, alkollü şekilde araç sürmemek gerekir. Ülkemizde her gün yaklaşık 600 ve her saat yaklaşık 27 kaza oluyor. Bu kazalar da 5 ile 20 arası kişi ölürken 200 kişi yaralanıyor. Ortalama her yıl 5-6 bin kişi ölmektedir. 200 bin kişi ise yaralanmaktadır. Bu kazaların en önemli nedeni insanlardır. Bu nedenle sürücülerin direksiyon eğitimini titizlik göstererek bitirmesi gerekir. Sizde gelin kendinizde eksik gördüğünüz yönlerinizi Haznedar direksiyon kursu ile giderin.

Haznedar Akıcı Trafikte Direksiyon Dersi
Anahtar Kelimeler: direksiyon dersi,