Ehliyet için 2 lira krizi

Yeni ehliyetler Için 1 Ocak'tan itibaren başvurular yapılıyor. Yeni ehliyetleri almak Için bankaya 15 lira yatırılması Gerekiyor. Ancak bazi Bankalar, ilgili kurumla Anlaşmaları olmadigi Için YALNIZCA 13 lirasını aliyor, kalan 2 liranın imkb Başka Bir bankaya yatırılması Gerekiyor. Sürücüler uzun sıralar Sonra bekledikten, iki lirayı ödemek Için Başka bankalara Gidip, Orada da Sira Zorunda Kalıyor beklemek.

İçişleri Bakanlığı 1 Ocak 2016 itibari ile yeni ehliyetlerin dağıtımına başladı.

Yeni ehliyet başvurusu için Gerekli evraklardan biri de bankaya yatırılması Gereken 15 lira.

Bu yatırılıyor Için 13 lirası kart bedeli İçin, kalan 2 lira imkb Türk Polis Teşkilatını tirme Vakfı Paranın.

Bazi Bankalar, de Tamamını alabilliyor ödemenin Vakıf ile anlaşmalı Transit Transit oldugu icin 15 liralık hem Maliye Bakanlığı hem. Ancak kimi Bankalar, Dolayi YALNIZCA 13 lirayı Ettik aliyor kalan kısım Için Başka Bir bankaya gidilmesi Gerekiyor olmasından YALNIZCA Maliye Bakanlığı ile Anlaşması.

Sürücü Kursu firmaları bu durum nedeni ile Yoğun şikayetler aldıklarını belirtirken, Bu Konuda sorun Yaşayan vatandaşlardan VY yaşadıklarını şöyle anlattı:

"15 lirayı bankaya yatırmak Için  ziraat bankası'na gittim. Hazırladığım 15 lirayı Vezne görevlisine uzattım. Kendilerinin alabileceğini lirayı Ancak YALNIZCA 13, Vakıf'ın 2 liranın Olan Haritası payı, Anlaşması Olan Başka Bir bankaya yatırılması gerektiğini söyledi. Önce duruma şaşırdım. Ancak yapacak da Bir Şey Yoktu. Bu 2 lirayı ödemek Için kez  halkbank'ın Bir subesine  gittim. "

www.direksiyonmerkezi.net Olarak sizleri bilgilendirmekten mutluluk duyarız.Direksiyon dersi istanbul İlinde avrupa yakasında verilmektedir.Özel direksiyon dersi avrupa yakasının onu ilçesinde olmaktadır.

Ehliyet için 2 lira krizi