Direksiyon Dersi Ne Zaman Başlar

Direksiyon Dersi Ne Zaman Başlar

 

Direksiyon Dersi ne zaman başlar sorusuna en güzel cevap olarak bir kişinin araba sürmeyi öğrenmesi olayını uzman bir eğitmenden almaya karar vermesiyle başlar.

Çünkü araba sürmeyi öğrenme işi debriyajı kaldır gaza bas mantığıyla olabilecek bir düşünce şekliyle olmamalıdır. İstanbul gibi kalabalık bir şehirde vurarak çarparak öğreniriz ne olacak ben iki günde kendi başıma çıkarak öğrendim gibi konuşmaları çok duyuyoruz. Çarparak öğreniriz diyelim peki kime çarpacağımızı biliyor muyuz? Kamyon, otobüs, yaya hangisine çarpmak istersiniz. Gülünecek bir cevap olur. Kimileride iki günde tek başıma çıktım ben ne olacak diyor. Nerde çıktınız Anadolu’nun küçük iliyse okey ya da yirmi yıl önce trafiğe çıkmıştır böyle söyleyebilir.

Sürücü adayları yaşadığımız ilde yirmi milyon kişi ve beş milyona yakın araç var işimizi kısmete bağlamak veya ona buna vurarak öğrenmek olur mu sizce. Her kesin bir uzman kontrolünde alacağı direksiyon dersi sayesinde daha rahat araba kullanımı öğrenmesi tabi ki öğrenirken trafik kurallarını uygulayarak öğrenmesi daha doğru bir karar olmaz mı sizce. Trafiğe çıktığınızda ortalama on dakikada bir kaza oluyor. Neden kurallara uyulmadan araba kullanmaya çalışılması hızlı araç sürüşü acelecilik üç temel etken bizi kazaya götürmekte biraz anlayışla araba kullanmasını hoşgörü göstermesini bilsek bu kadar kaza olur mu sizce tabi ki hayır.

Alacağınız özel direksiyon dersi sayesinde kurallara uyan trafikte araç kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilen birer sürücü olma konusunda uzman öğretmenler eşliğinde alacağınız eğitim ile çok kolay bir şekilde öğrenmeniz mümkün olabilecektir.

Direksiyon Eğitim Merkezi olarak yirmi yılı aşkın bir süredir verdiğimiz direksiyon dersleri sayesinde trafiğe çıkmak çok kolay olmaktadır. Arabayı tanıyan nerde nasıl davranmasını bilen aracını kontrol edebilen birer sürücü olmak için bize ayıracağınız ortalama gün sayısı yedi gün dür.

Daha sonra kendi başınıza rahat bir şekilde trafikte dolaşmaya başlayabilirsiniz. Eğitim alırken amacımız tabi ki yedi gün içerisinde bir yıldır beş yıldır araba kullanan biri gibi uzman bir kullanıcı olacak değilsiniz amaç aracını rahat kaldırıp götüren yola çıktığında kuralları uygulayıp diğer araba kullanıcılarını kazaya sürüklemeyen birer sürücü olmanıza yardımcı olmaktır.

Direksiyon Dersi Ne Zaman Başlar