Direksiyon Dersi Fiyatları

Direksiyon dersi fiyatları hemen hemen her yerde farklılıklar göstermektedir. Bildiğimiz gibi direksiyon dersi alabilmek için öncelikle ehliyet belgesi alabilmek için sınavlara girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ehliyet sınavının ikinci aşaması olan direksiyon sınavına girilmeden önce direksiyon dersi ve eğitimleri alınmaktadır. İkinci aşama için gerekli olan direksiyon ders ve eğitimleri sırasında genel bilgiler halinde verilen dersler artık uygulamalı dersler olarak adlandırılır ve oraya doğru ilerler.

 

Fakat önemli bir nokta ise şudur ki; direksiyon dersleri normal olarak verilmekte olan yazılı bilgilerden çok daha fazla akılda kalıcı ve silinmeyen bilgiler olmaktadır. Çünkü yazılı olan bilgiler okunarak ve üzerinde çalışmalar yapılarak öğrenilir. Lakin belirli bir süre sonra unutulmaya yüz tutarlar. Aksi durumda ki direksiyon eğitimi ve dersleri ise uygulamalı dersler halin alınmaktadır. Ki bu dersler uygulamalı olarak yapıldığı için sürekli akılda kalabilme yolunda daha iyi olmaktadır. Elbette ki direksiyon dersi alabilmek hemen hemen her il ve ilçe de mümkün olmaktadır. Fakat bu derslerin maddi yönde ki fiyatları ise her yerde farklılıklar gösterebilir. Mesela İstanbul da alınmakta olan bir direksiyon dersi ile Mersin de alınmakta olan bir direksiyon dersinin fiyatları aynı olmamaktadır. Çünkü şehirler bakımından farklılıklar vardır ve daha büyük, gelişmiş ve akıcı trafiğin olduğu şehirde fiyatlar daha fazla olabilmektedir. Fakat yine de bu durumların belirleyicileri direksiyon eğitimi veren kurslar olmaktadır. Çünkü direksiyon derslerini verenlerin geneli direksiyon kursları olmaktadır ve genellikle kurslara bakılarak fiyatlar da oynamalar yapılmaktadır. Size verecek olduğumuz derslerimizin hemen hemen hepsi aynı ücretler ile sınırlı olmaktadır. Ayrıca alacağınız derslerin fiyatlarını sizinle birlikte bütçenize uygun olarak ayarlıyoruz.

 

İsterseniz şahsınıza ait olan araçlarınız ile bizden direksiyon dersi alabilirsiniz. Fakat bilmeniz gerekiyor ki şahsi arabalarınız ile alacak olduğunuz direksiyon eğitim ve derslerinde fiyatlar biraz daha farklı olmaktadır. Ki özel araçlarınız ile alacağınız dersler de yapılacak olan kazalar da herhangi bir maddi hasar da size ait olmaktadır. Çünkü bizim direksiyon eğitim araçlarımızda ki güvenirlik sizin araçlarınızda bulunmayabilir.

Direksiyon Dersi Fiyatları