Güngören otomatik vites direksiyon dersi

Güngören otomatik vites direksiyon dersi veren eğitim kurumumuz sizlere daha iyi bir hizmet vermek için eğitim araçlarını sıfırladık.Çok kıymetli öğrencilerimiz. Otomatik vitesli araçların kullanımı, düz vitesli olan araçlara göre daha rahat ve keyiflidir. Vites değişimlerini aracın kendisinin yaptığı bir işlev olduğu için, sürücülerin yoğun trafikte çok daha rahat olmasını ve dikkatinin artmasını fazlasıyla sağlar. Bu yüzden Güngören de otomatik vites direksiyon dersi alarak çok daha rahat ve güvenilir olmaktadır. Vites kolunun bulunduğu bölgede P-R-N ve D yazıları bulunmaktadır. Aracı park edebilmek için P konumunda, geri geri gidebilmesi için R pozisyonunda, aracın hareket edebilmesi için D konumunda bulunması gerekmektedir. N pozisyonunda ise aracın boş konuma alınması sağlanmaktadır.

 

Otomatik vites araçların, trafiğin yoğun ve sık olduğu bölgelerde çok daha etkili ve çok kullanışlıdır. Araçların kendiliğinden vites düşürme ve yükseltme gibi özelliği sürücülerin trafik akışına karşı daha dikkatli olmalarını sağlar. Oluşabilecek kötü reaksiyonlara karşı verilecek tepkiler daha sakin ve kontrollü olmaktadır. Böylelikle kaza ihtimalleri daha çok az seviyelere inmektedir. Özellikle bayan sürücülerin daha çok tercih ettikleri araç türleri otomatik vitesli araçlardır. Çünkü bayan sürücü adayları bu tür araçları sürmeye daha yatkındır. Ehliyet sınavlarına otomatik vitesli araçlarla hazırlanan ve bunu özel direksiyon dersi alarak pekiştiren öğrenciler sınavlarda daha başarılı olmaktadırlar. Artık bu tür araçların da ehliyet alımında ki önemi büyüktür.

 

Henüz ehliyet sahibi olmayan ve bu belgeye sahip olmak isteyenler, diledikleri zaman otomatik vitesli araç kullanımı için ehliyet alabilmektedir. Bu yeni sistemle birlikte otomatik vitesli araç ile direksiyon eğitimi alan ve sınavlarda başarılı olanların sertifikalarında sadece otomatik araç kullanabilecekleri belirtilmektedir. Fakat sürücü belgesinde veya sürücü sertifikalarında sadece otomatik araç kullanabilecekleri belirtilenler, kendi sertifika sınıflarına ait düz vitesli araç kullanmak için sürücü belgesi alabilmek için sürücü eğitimi dersinin yarısına devam etmeleri gerekmektedir. Örneğin B sınıfı ehliyeti olan ve üzerinde otomatik araç kullanabilir ifadesi olanlar düz vites B grubu araç kullanabilmek için tekrar direksiyon dersi almak zorundadırlar. Bu dersleri ve sürücü eğitimini başarıyla tamamlayanlar, bu tür haklara sahip olabilmektedirler.

Güngören otomatik vites direksiyon dersi
Anahtar Kelimeler: Güngören otomatik vites direksiyon dersi,trafikte direksiyon dersi Güngören,bayandan özel direksiyon dersi Güngören,güngören şöförlük eğitimi,şöför kursu,şöförlük kursu,şöförlük dersi,sürücü kursu,ehliyet kursu,ehliyet sınavı,