Güngören manuel vites direksiyon eğitimi

Güngören manuel vites direksiyon eğitimi denildiğinde akla gelen ilk sürücü kursu olma yolunda hedefimize devam etmekteyiz. Profesyonel eğitimcilerimiz sayesinde kursu yerlerimiz, tam donanımlı araç ve gereçlerle ders almaktadır. Güngören gibi trafiğin yoğun olduğu bir yerde, Manuel vitesli arabaların, diğer otomatik vitesli arabalara göre manuel arabalar biraz daha zordur. Manuel vitesli arabaların biraz daha, dikkat ve özveri istemektedir. Bizde Güngören manuel vites direksiyon eğitimi vererek bu arabaları nasıl çalıştığını size anlatalım. Düz vitesli araçlarda ileri vitesler tüm otomobiller de aynı şekildedir. Boş vitesten 1. vitese almak için debriyaj pedalına basılır, vites topuzu önce sürücü yönüne doğru 1. ve 2. vitesin olduğu kısmı bir duvar gibi düşünür isek, yan duvara yaslayana kadar çekilir, sonra öne ileri doğru itilerek alınır.

1 den 2. vitese getirmek için sol taraftaki duvar yönüne doğru arkaya kadar çekilir.

2 den 3. vitese almak için vites topuzu hafif öne itilerek Boşa alınır, sonra düz öne ileri yöne doğru itilerek 3. vitese geçirilir.

3 vitesten den 4. vitese getirmek için vites topuzu dümdüz arka yöne çekilir.

4 den 5. vitese almak için önce vites topuzu hafif öne itilerek boşa alınır, sonra vites topuzu sağ tarafa doğru yan itilerek duvara dayanır, sonra öne doğru itilerek 5. vitese geçer.

Geri vites araçlarda farklı yerde olabilir. Genelde eğitim verdiğimiz araçlar mandallı sol ileri şeklinde ya da 5. vitesin tam karşısındadır. Geri vitese almak için araç önce boşta olması gerekir. Daha sonra 5. viteste gibi sağ yöne doğru yan itilerek duvara dayanır, sonra arkaya doğru çekilerek geri vitese alınmış olur. Sizde direksiyon dersi alarak yoğun trafikte rahatça araç kullanabilirsiniz. Manuel vitesli araç kullanırken eğitmenlerimiz, en detaylarıyla ve özverili bir şekilde direksiyon dersi vermektedir. Özellikle klasik araba tutkunuz ve eski araçlara karşı zaafınız varsa muhakkak manuel vites direksiyon dersi almalısınız. Unutmayın ki eski model tüm arabalar manuel vites arabalardan oluşmaktadır. Bay ve bayan fark etmeksizin isteyen her ehliyet sınavına hazırlanan kursiyerlerimiz bayan hocadan özel direksiyon dersi alabilirler.

Güngören manuel vites direksiyon eğitimi
Anahtar Kelimeler: manüel vites direksiyon eğitimi,direksiyon kursu Güngören,direksiyon dersleri Güngören,güngören sürücü kursu,güngören ehliyet kursu,güngören ehliyet dersi,güngören ehliyet almak,güngören ehliyet sınavı,güngören direksiyon sınavı,