Fatih akıcı trafikte özel direksiyon dersi

Güneybatıdan Zeytinburnu, kuzeybatıdan Eyüp ilçeleri ile kuzeyden Haliç, doğudan İstanbul Boğazı ve güneyden Marmara Denizi ile çevrilidir. Yüzölçümü 15.62 km²'dir. Fatih semtinde direksiyon dersi verilen mahalleler şöyledir: Aksaray Akşemsettin Alemdar Ali Kuşçu Atikali Ayvansaray Balabanağa Balat Beyazıt Binbirdirek Cankurtaran Cerrahpaşa Cibali Demirtaş Derviş Ali Eminsinan Hacıkadın Hasekisultan Hırkaişerif Hobyar Hoca Gıyasettin Hocapaşa İskenderpaşa Kalenderhane Karagümrük Katip Kasım Kemalpaşa Küçükayasofya Kocamustafapaşa Mercan Mesihpaşa Mevlanakapı Mimar Hayrettin Mimar Kemalettin Mollafenari Mollagürani Mollahüsrev Muhsinehatun Nişanca Rüstempaşa Saraçishak Sarıdemir Seyyid Ömer Silivrikapı Sultanahmet Sururi Süleymaniye Sümbülefendi Şehremini Şehsuvarbey Tahtakale Tayahatun Topkapı Yavuzsinan Yavuz Sultan Selim Yedikule Zeyrek olmak üzere tüm mahallelerden direksiyon dersi alabilirsiniz.

 

Ülkemizde araba kullanmak gerçekten zordur, birine çarpmadan sokakta yürümek veya metro durağına geldiğinde itilmekten inip binmek kadar zordur. Akıcı trafikte aracınızı normalde kullandığınızdan çok daha dikkatli kullanmanız gerekmektedir. Merkezkaç kuvveti ile dışarı doğru savrulan arabanın hareketini engellemek için içe doğru değil; savrulup yoldan çıksın diye viraj dışına doğru eğimlidir. Virajın içinde, düşük hızda devam edeceksiniz. Ani dönüş hareketleri yapmayacaksınız, direksiyonu tatlı tatlı çevireceksiniz. Trafikte birçok tehlike sizi bekliyor ve dikkatsiz araç kullanımı bu tehlikeleri aktif hala getirerek can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atmaktadır. Bu tip dönemeçlerde minimum hızda yol almalısınız, ani dönüş hareketleri yapmak yerine direksiyonu daha yavaş ve kontrollü çevirmeniz gerekir. Ülkemizde şoförler sinyal kolunun ne olduğunu bilmezler. Sinyal vermek Türkiye’de acemi şoförlük olarak tanımlanır. Hayır, aksine eğitimli olan şoförlerin kullandığı bir bilgidir. Direksiyon eğitimi sırasında eğitmenler bu ve buna benzer araç içi araç gereç kullanımı konusunda hassasiyet göstermektedir.

 

Özellikle büyük şehirlerde trafik sıkışıklığının başlıca sebeplerinden biri levhaları doğru öğrenmemek, doğru kullanmamak sonucu oluşuyor. Yolda polis aracıyla karşılaşınca aniden paniğe kapılmamak gerekir ve aniden fren basmamak gerekir. Bu şekilde radardan kurtulacaklarını sanan sürücüler yanılıyorlar. Polis siz ani fren yapana kadar hızınızı hesaplamış bulunmaktadır. Bu yüzden diğer sürücüleri kazaya çekmekten sakının. Takip mesafenizi koruyun. Takip mesafesi hayat kurtarır. Trafikte ki motosikletleri ve bisikletleri görmezden gelmeyin, unutmayın ki onlarda araçtır. Yola çıkmadan önce çeşitli yerlerden trafik durumunu kontrol edin. Fatih akıcı trafikte özel direksiyon dersi uzman ekibimizden eğitim alın hataya düşmeyin

 

Türkiye de her gün onlarca yeni araç trafiğe çıkmaktadır ve doğal olarak ta her gün 600 ve her saat yaklaşık 27 kaza oluyor. Bu kazalar da 5 ile 20 arası kişi ölürken 200 kişi yaralanıyor. Ortalama her yıl 5-6 bin kişi ölmektedir. 200 bin kişi ise yaralanmaktadır. Bu kazaların en önemli nedeni insanlardır. Sürücülerin direksiyon eğitimini titizlik göstererek bitirmesi gerekir. Trafikte hız yapmamak, alkollü şekilde araç sürmemek gerekir. Bu nedenle kendinizde eksik gördüğünüz yönlerinizi Fatih direksiyon kursu ile giderebilirsiniz.

Fatih akıcı trafikte özel direksiyon dersi
Anahtar Kelimeler: direksiyon dersi,