Etiler Manuel Vites Direksiyon Dersi

Etiler Manuel Vites Direksiyon Dersi merkezli eğitim kursumuz sizleri akmerkez alışveriş merkezi önünden alıp akatlar semtinden geçerek baltalimanı bölgesinde bulunan çalışma alanımızda ilk eğitimlerinizi alabilirsiniz.

Tam donanımlı araç ve gereçlerle uzman ve deneyimli ekibimizde kursiyerlerimiz en iyi şekilde ders almaktadır . Etiler gibi trafiğin yoğun olduğu bir yerde, Manuel vitesli arabaların, diğer otomatik vitesli arabalara göre manuel arabalar biraz daha zordur. Manuel vitesli arabaların biraz daha, dikkat ve özveri istemektedir. Bizde Etiler manuel vites direksiyon dersi vererek bu arabaları nasıl çalıştığını size anlatalım. Düz vitesli araçlarda ileri vitesler tüm otomobiller de aynı şekildedir. Boş vitesten 1. vitese alabilmek için debriyaj pedalına basılır, vites topuzu önce sürücü tarafına doğru 1. ve 2. vitesin bulunduğu kısmı bir duvar gibi düşünürsek, yan duvara yaslayana kadar çekilir, sonra öne ileri doğru itilerek alınır.

1 den 2. vitese almak için sol taraftaki duvara dayalı şekilde arkaya kadar çekilir.

2 den 3. vitese almak için vites topuzu hafif öne itilerek Boşa alınır, sonra düz öne ileri doğru itilerek 3. vitese geçirilir.

3 den 4. vitese almak için vites topuzu dümdüz arkaya doğru çekilir.

4 den 5. vitese almak için önce vites topuzu hafif öne itilerek boşa alınır, sonra vites topuzu sağ tarafa doğru yan itilerek duvara dayanır, sonra öne doğru itilerek 5. vitese geçer.

Geri vites araçlarda farklı yerde olabilir. Genelde eğitim verdiğimiz araçlar mandallı sol ileri şeklinde ya da 5. vitesin tam karşısındadır. Geri vitese almak için araç önce boşta olması gerekir. Daha sonra 5. viteste gibi sağ yöne doğru yan çekilerek duvara dayandırılır, sonra arkaya doğru çekilerek geri vitese alınmış olur. Sizde Direksiyon dersi alarak yoğun trafikte rahatça araç kullanabilirsiniz. Manuel vitesli araç kullanırken eğitmenlerimiz, en detaylarıyla ve özverili bir şekilde özel direksiyon dersi vermektedir.

Bay ve bayan fark etmeksizin isteyen her ehliyet sınavına hazırlanan kursiyerlerimiz bayan hocadan özel direksiyon dersi alabilirler. Son dönemlerde bayan direksiyon öğretmenlerine ilgi hayli artmış durumdadır. Bunun sebebi ise ülkemizde artık bir çok bayanın trafik ve araç eğitimi alarak ehliyet sahibi olmak istemesinden kaynaklanmaktadır.

www.direksiyonmerkezi.net iletişim bilgilerimiz 0212 5456667 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

Etiler Manuel Vites Direksiyon Dersi
Anahtar Kelimeler: Manüel Vites Direksiyon Dersi,Etiler direksiyon dersi,etiler sürücü kursu,etiler ehliyet kursu,etiler sürücü eğitimi,etiler direksiyon kursu,etiler direksiyon eğitimi,trafik eğitimi,etiler ehliyet sınavı,etiler direksiyon sınavı,