Esenler akıcı trafikte özel direksiyon dersi

Esenler akıcı trafikte özel direksiyon dersi merkezli eğitimin amacı Türkiye de her gün yüzlerce yeni araç trafiğe çıkmaktadır. Akıcı trafikte aracınızı normalde kullandığınızdan çok daha dikkatli kullanmanız gerekmektedir. Trafikte birçok tehlike sizi bekliyor ve dikkatsiz araç kullanımı bu tehlikeleri aktif hala getirerek can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atmaktadır.

 

Türkiye’de yol dönemeçleri ne yazık ki yanlış şekilde inşa edilir. Dönemeçler savrulmayı engellemek için içe doğru değil aksine dışarı doğru eğimlidir. Bu tip dönemeçlerde minimum hızda yol almalısınız, ani dönüş hareketleri yapmak yerine direksiyonu daha yavaş ve kontrollü çevirmeniz gerekir. Ülkemizde şoförler sinyal kolunun ne olduğunu bilmezler. Sinyal vermek Türkiye’de acemi şoförlük olarak tanımlanır. Hayır, aksine eğitimli olan şoförlerin kullandığı bir bilgidir. Direksiyon dersi sırasında eğitmenler bu ve buna benzer araç içi araç gereç kullanımı konusunda hassasiyet göstermektedir.

 

Mutlaka ama mutlaka trafik levhaları nedir ne değildir öğrenmeniz gerekir. Özellikle büyük şehirlerde trafik sıkışıklığının başlıca sebeplerinden biri levhaları doğru öğrenmemek, doğru kullanmamak sonucu oluşuyor. Yolda polis aracıyla karşılaşınca aniden fren basmayın. Bu şekilde radardan kurtulacaklarını sanan sürücüler yanılıyorlar. Polis siz ani fren yapana kadar hızınızı hesaplamış bulunmaktadır. Bu yüzden diğer sürücüleri kazaya çekmekten sakının. Takip mesafenizi koruyun. Takip mesafesi hayat kurtarır. Trafikte ki motosikletleri ve bisikletleri görmezden gelmeyin, unutmayın ki onlarda araçtır. Yola çıkmadan önce çeşitli yerlerden trafik durumunu kontrol edin. Mesela akıcı trafikte Esenler’de araç kullanmak oldukça zordur. Bu nedenle eğer Esenlere gitmeniz gerekiyorsa önceden yol durumunu kontrol etmeniz gerekecektir.

 

Ülkemizde her gün yaklaşık 600 ve her saat yaklaşık 27 kaza oluyor. Bu kazalar da 5 ile 20 arası kişi ölürken 200 kişi yaralanıyor. Ortalama her yıl 5-6 bin kişi ölmektedir. 200 bin kişi ise yaralanmaktadır. Bu kazaların en önemli nedeni insanlardır. Sürücülerin direksiyon eğitimini titizlik göstererek bitirmesi gerekir. Trafikte hız yapmamak, alkollü şekilde araç sürmemek gerekir. Bu nedenle kendinizde eksik gördüğünüz yönlerinizi Esenler akıcı trafikte özel direksiyon dersi ile giderebilirsiniz.

Esenler akıcı trafikte özel direksiyon dersi
Anahtar Kelimeler: trafikte direksiyon dersi,özel direksiyon dersi Esenler,direksiyon dersi fiyatları Esenler,esenler sürücü kursu,esenler ehliyet kursu,esenler ehliyet dersi,esenler ehliyet sınavı,esenler sürücü sınavı,