Beşiktaş Otomatik ve Manüel Vites Özel Direksiyon Dersi

Günümüz teknolojisi arabalarda, otomatik vitesli araçların kullanımı, düz vitesli olan araçlara göre daha rahat ve keyiflidir. Vites değişimlerini aracın kendisinin yaptığı bir işlev olduğu için, sürücülerin yoğun trafikte çok daha rahat olmasını ve dikkatinin artmasını sağlar. Bu yüzden Beşiktaş otomatik vites araç kullanmak çok daha rahat ve güvenilir olmaktadır. Vites kolunun bulunduğu bölgede P-R-N ve D yazıları bulunmaktadır. Aracı park edebilmek için P konumunda, geri geri gidebilmesi için R pozisyonunda, aracın hareket edebilmesi için D konumunda bulunması gerekmektedir. N pozisyonunda ise aracın boş konuma alınması sağlanmaktadır.

 

Bu tür araçların kullanımı, trafiğin yoğun ve sık olduğu bölgelerde çok daha etkili ve kullanışlıdır. Araçların kendiliğinden vites düşürme ve yükseltme gibi özelliği sürücülerin trafik akışına karşı daha dikkatli olmalarını sağlar. Oluşabilecek kötü reaksiyonlara karşı verilecek tepkiler daha sakin ve kontrollü olmaktadır. Böylelikle kaza ihtimalleri daha çok az seviyelere inmektedir. Özellikle bayan sürücülerin daha çok tercih ettikleri araç türleri otomatik vitesli araçlardır. Çünkü bayan sürücü adayları bu tür araçları sürmeye daha yatkındır. Ehliyet sınavlarına hazırlanan ve bunu Beşiktaş otomatik ve manüel vites özel direksiyon dersi alarak pekiştiren öğrenciler sınavlarda daha başarılı olmaktadırlar.

 

Artık bu tür araçların da ehliyet alımında ki önemi büyüktür. Henüz ehliyet sahibi olmayan ve bu belgeye sahip olmak isteyenler, diledikleri zaman otomatik vitesli araç kullanımı için ehliyet alabilmektedir. Bu yeni sistemle birlikte otomatik vitesli araç ile sürücü eğitimi alan ve sınavlarda başarılı olanların sertifikalarında sadece otomatik araç kullanabilecekleri belirtilmektedir. Fakat sürücü belgesinde veya sürücü sertifikalarında sadece otomatik araç kullanabilecekleri belirtilenler, kendi sertifika sınıflarına ait düz vitesli araç kullanmak için sürücü belgesi alabilmek için direksiyon kursu dersinin yarısına devam etmeleri gerekmektedir. Mesela örneğin; B sınıfı ehliyeti olan ve üzerinde otomatik araç kullanabilir ifadesi olanlar düz vites B grubu araç kullanabilmek için tekrar direksiyon dersi almak zorundadırlar. Bu dersleri ve sürüş eğitimi'ni başarıyla tamamlayanlar, bu tür haklara sahip olabilmektedirler.Özel eğitim almak isterseniz Beşiktaş otomatik ve manuel vites özel direksiyon dersi kelimesini internetten aratarak bizlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Beşiktaş Otomatik ve Manüel Vites Özel Direksiyon Dersi
Anahtar Kelimeler: Beşiktaş direksiyon dersi,Beşiktaş direksiyon eğitimi,direksiyon kursu,direksiyon eğitimi,sürücü eğitimi,sürücü kursu,ehliyet kursu,