Bayan Hocadan Özel direksiyon dersi Gaziosmanpaşa

Nasıl ki bir çırak öğrenmek istediği iş üzerinde ustasını örnek alıyor ve onun gibi çalışıyorsa, direksiyon hocası da araç kullanımına yeni başlayan bir sürücü adayına bu konuda örnek olan kişidir. Dolayısıyla sürücü adayı olan öğrenci, olumlu araç kullanım tutumlarını, doğru sürüş becerilerini ve direksiyon eğitmeninin yönlendireceği şekilde algılayacaktır. Araç kullanımı pratik yaparak gelişen ve tecrübe edinilen ve devamlılık isteyen bir durum olmaktadır. Özel direksiyon dersi alımlarında en önemli madde dersi alacağınız direksiyon eğitmenidir. Direksiyon dersi alınacak eğitim hocasının olumlu yönleri, bu iş hakkında ki bilgisi ve deneyimi eğitimde oldukça önemlidir. Kendisini usta ya da bu işte uzman olarak gören tecrübeli sürücüler bile her yaşadığı değişik bir trafik sahnesinde kendilerine yeni tecrübeler edinirler. Sizde yeni şoför adayları iseniz ve çeşitli endişeleriniz varsa bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca bayan öğrencilerimiz isterlerse Gaziosmanpaşa bayan hocadan direksiyon dersi de alabilirler.

 

Değerli sürücülerimiz, Lütfen dikkat! Yola zamanında çıkmamışsak, zamanında yetişmeye çalışmayalım. Acele ve Telaş kazayı davet eder. Acele yerine sakinliği, sinirlenme yerine ise durulmayı sağlamalıyız. Araç kullanımına yeni başlayan bir sürücü adayı olumlu şekilde yönlendirilmeli, araç kullanım becerilerini en doğru şekilde uygulaması için çeşitli trafik ortamları içerisinde devamlı olarak sürüş pratiği yaptırılmalıdır. Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursunun yönetmelikte belirttiği, sürücü adaylarının 20 saat direksiyon dersi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu zorunluluk çoğu sürücü kursu tarafından uygulanmamaktadır. Bunun yanında araç kullanım kursu bittiğinde sürücü adaylarına, 20 saatlik eğitim aldığını bildiren bir belge imzalatılmaktadır. Fiyat konusunda tam anlamıyla kendi aralarında yarışan sürücü kursları, sürücü adaylarına sadece 2-3 saat eğitim vermektedir

 

Trafik ortamı içerisinde olan kurallar sorumluluğu ve sürücü eylemleri bütünlüğünü bilmeyen, uygulamaya yanaşmayan aday sürücüler, sürücü belgelerini aldıktan sonra bu ortamlar içerisinde daha çok sorun yaşayan ve risklerle karşılaşan sürücülerdir. Bu tür sürücü adayları, direksiyon kurslarında ki eğitmenlerin eksikleri sebebiyle sürüş becerilerini doğru şekilde sergileyemezler ve kendilerini yanıltan bir güven duygusu içerisinde araç sürerler. Sizlerde bu tür problemleri yaşamak istemiyor ve çok iyi bir şoför olmak istiyorsanız, iyi bir eğitmenden direksiyon dersi almalısınız.

Bayan Hocadan Özel direksiyon dersi Gaziosmanpaşa
Anahtar Kelimeler: direksiyon dersi,