Avcılar düz vites direksiyon dersleri

Herkesin bilmesi gerekir ki kuralsızlığın büyük hatalara ve acılara yol açtığını biliriz. Ancak, trafikte kuralsızlık, kazaları, daha da kötüsü de yaralanma ve ölümleri beraberinde getirmesidir. İşte tamda bu nedenle sürücü kursu olarak Tam donanımlı araç ve gereçlerle uzman ve deneyimli ekibimizde kursuyerlerimize en iyi şekilde direksiyon dersi vermekteyiz. Avcılar gibi trafiğin yoğun olduğu bir yerde, manuel arabalar biraz daha zordur. Manuel vitesli arabaların biraz daha, dikkat ve özveri istemektedir. Bizde Avcılar manuel vites direksiyon dersi vererek bu arabaların nasıl çalıştığını gelin size anlatalım. Profesyonel eğitimcilerimiz sayesinde kursu yerlerimiz, tam donanımlı araç ve gereçlerle ders almaktadır. Düz vitesli araçlarda ileri vitesler tüm otomobiller de aynı şekildedir. Boş vitesten 1’inci vitese almak için debriyaj pedalına basılır ve vites topuzu önce sürücü tarafına doğru 1’inci ve 2’inci vitesin bulunduğu yeri bir duvar gibi düşünür isek, yan duvara dayanana kadar çekilir, sonra öne ileri doğru itilerek alınır.

1 den 2’inci vitese almak için sol taraftaki duvara dayalı şekilde arkaya kadar çekilir.

2 den 3’üncü vitese almak için vites topuzu hafif öne itilerek Boşa alınır, sonra düz öne ileri doğru itilerek 3’üncü vitese geçirilir.

3 den 4’üncü vitese almak için vites topuzu dümdüz arkaya doğru çekilir.

4 den 5’inci vitese almak için önce vites topuzu hafif öne itilerek boşa alınır, sonra vites topuzu sağ tarafa doğru yan itilerek duvara dayanır, sonra öne doğru itilerek 5’inci vitese geçer.

Geri vites otolarda farklı yerde olabilir. Genel olarak eğitim verdiğimiz araçlar mandallı sol ileri şeklinde ya da 5’inci vitesin tam karşısındadır. Geri vitese almak için araç önce boşta olması gerekir. Daha sonra 5’inci viteste gibi sağ tarafa doğru yan itilerek duvara dayanır, sonra arkaya doğru çekilerek geri vitese alınmış olur. Direksiyon dersi alarak yoğun trafikte rahatça araç kullanabilirsiniz. Verdikleri derslerde uzman eğitmenlerimiz manuel vitesli araç kullanırken en detaylarıyla ve özverili bir şekilde direksiyon dersi vermektedir.

Avcılar düz vites direksiyon dersleri
Anahtar Kelimeler: direksiyon dersi,