Avcılar Akıcı Trafikte Direksiyon Dersi

Avcılar bölgesinde direksiyon dersi verdiğimiz mahalleler şunlardır: Ambarlı Mahallesi, Avcılar Mahallesi, Cihangir Mahallesi, Deniz köşkleri Mahallesi, Firuzköy Mahallesi, Gümüşpala Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Tahtakale Mahallesi, Üniversite Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi içerisinden bizlerden direksiyon dersi almak için başvuru yapabilirsiniz. Her gün trafikte karşılaştığımız bize sinir krizi geçirten olaylarla baş etmeyi öğrenmemiz gerekir. Türkiye’de araba kullanmak, birine çarpmadan sokakta yürümek veya metro durağına geldiğinde itilmekten inip binmek kadar zordur. Yoğun trafikte aracınızı normalde kullandığınızdan çok daha dikkatli kullanmanız gerekmektedir. Trafikte birçok tehlike sizi bekliyor, eğitimsiz ve dikkatsiz araç kullanımı bu tehlikeleri aktif hala getirerek can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atmaktadır.

 

Türkiye’de asfaltın kalitesiz olması ve yol dönemeçleri ne yazık ki yanlış şekilde yapılmaktadır. Dönemeçler savrulmayı engellemek için içe doğru değil aksine dışarı doğru eğimlidir. Bu tip dönemeçlerde minimum hızda yol almalısınız, ani dönüş hareketleri yapmak yerine direksiyonu daha yavaş ve kontrollü çevirmeniz gerekir. Ülkemizde şoförler sinyal kolunun ne olduğunu bilmezler. Sinyal vermek Türkiye’de acemi şoförlük olarak tanımlanır. Hayır, aksine eğitimli olan şoförlerin kullandığı bir bilgidir. Direksiyon dersi sırasında eğitmenler bu ve buna benzer araç içi araç gereç kullanımı konusunda hassasiyet göstermektedir. Özellikle büyük şehirlerde trafik sıkışıklığının başlıca sebeplerinden biri levhaları doğru öğrenmemek, doğru kullanmamak sonucu oluşuyor. Trafik levhaları nedir ne değildir öğrenmeniz gerekir. Polis siz ani fren yapana kadar hızınızı hesaplamış bulunmaktadır. Bu yüzden diğer sürücüleri kazaya çekmekten sakının. Takip mesafenizi koruyun. Takip mesafesi hayat kurtarır. Trafikte ki motosikletleri ve bisikletleri görmezden gelmeyin, unutmayın ki onlarda araçtır onlarda bir can taşıyorlar. Yola çıkmadan önce çeşitli yerlerden trafik durumunu kontrol edin. Mesela Avcılar akıcı trafikte araç kullanmak oldukça zordur. Bu nedenle eğer Avcılar’a gitmeniz gerekiyorsa önceden yol durumunu kontrol etmeniz gerekecektir.

 

Ülkemizde her gün yaklaşık 750 araç trafiğe çıkmaktadır buna karşılık maalesef ki her gün 600 ve her saat yaklaşık 27 kaza oluyor. Bu kazalar da 5 ile 20 arası kişi ölürken 200 kişi yaralanıyor. Ortalama her yıl 5-6 bin kişi ölmektedir. 200 bin kişi ise yaralanmaktadır. Bu kazaların en önemli nedeni insanlardır. Sürücülerin direksiyon eğitimini titizlik göstererek bitirmesi gerekir. Trafikte hız yapmamak, alkollü şekilde araç sürmemek gerekir. Bu nedenle kendinizde eksik gördüğünüz yönlerinizi Avcılar direksiyon dersi ile giderebilirsiniz. İstanbul da profesyonel bay ve bayan hocalar eşliğinde özel direksiyon dersi eğitimi sadece elli liradır. Kampanyamız yıl boyu geçerli olup yoğun talepten dolayı lütfen bir iki gün öncesinden randevu alınız.

Avcılar Akıcı Trafikte Direksiyon Dersi
Anahtar Kelimeler: direksiyon dersi,